NAH3TrOCK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» mezar taşları
satanistim diyen okusn EmptyPaz Tem. 05, 2009 12:35 pm tarafından NAH3T-X

» FUTBOL
satanistim diyen okusn EmptyCuma Mart 20, 2009 6:58 pm tarafından sairmblackq

» ögrenci marşı ve osmanlıda internet
satanistim diyen okusn EmptyÇarş. Mart 18, 2009 7:25 pm tarafından sairmblackq

» msnden kız isteme
satanistim diyen okusn EmptyÇarş. Mart 18, 2009 7:05 pm tarafından sairmblackq

» (:SATIŞIN SIRRI
satanistim diyen okusn EmptyÇarş. Mart 18, 2009 6:49 pm tarafından sairmblackq

» karızmayı dagıtanlar
satanistim diyen okusn EmptyÇarş. Mart 18, 2009 6:47 pm tarafından sairmblackq

» öldüren_saç_modası
satanistim diyen okusn EmptyCuma Ara. 19, 2008 8:43 pm tarafından darkice666

» istanbulun trafik kuralları
satanistim diyen okusn EmptyPaz Kas. 23, 2008 4:29 pm tarafından sairmblackq

» ilkokul küfürleri
satanistim diyen okusn EmptyCuma Kas. 21, 2008 4:05 pm tarafından sairmblackq

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
İp
İstatistikler

satanistim diyen okusn

4 posters

(6) satanistim diyen okusn

Mesaj tarafından darkice666 Salı Tem. 22, 2008 8:10 pm

Fransızca bir kelime olan "SATAN" kelimesinin Türkçe karşılığı "ŞEYTAN"'dır.Satanizm ise şeytana ve kötülüğe gösterilen bağlılık ve onları yüceltme demektir.Geniş anlamda "Hristyanlık dininin kurallarının değiştirilmesi" anlamına da gelir. Ayrıca Satanizm diğer anlamıyla da Tevrat' tan gelir ve " Karşı Çıkan" anlamındadır.

Satanizm akımını kuran ve onu bir din olarak ilan kişi ABD de Kara Papa lakaplı Sandor Anton LAVEY isimli bir şahıstır. LAVEY 11 Nisan 1930 yılında ABD de doğmuştur. Kafkas kökenli bir aileden gelen LAVEY önce polis fotoğrafçılığı, kriminoloji uzmanlığı, oyunculuk yapmıştır. 5 yaşından itibaren müzikle uğraşmış, yıllar sonra Elektronik müziği seçerek üzerinde çalışmalar yapmıştır. Majikal müziği ararken Okült müzik adını verdiği parçalar besteliyordu. Ona göre insan; egoist, çirkin, habis ve korkulması gereken bir varlıktı. Kötü olan şeytan değil, aksine insanın kendisi idi ve kötülüklerini şeytan adının ardına gizliyordu.

Lavey 30 Nisan 1966 tarihinde ABD nin San Fransisco kentinde Şeytan Kilisesi'nin (Satanik Kilise) açılışını yaptı. Örgüt; Seçkin, zengin, eğitimli, üretken kişilerden oluşuyordu. Şahsın 1997 de 67 yaşında ölmesinden sonra şu anki liderliğini Amerika' lı bir kadının yaptığı bilinmektedir. Ayrıca Satanistler LAVEY' in yazmış olduğu "THE: SATANİK BİBLE: (Satanik İncil)" ve "SEVEN GATE(Şeytanın Ayetleri)" isimli kitapları kutsal sayarlar aynı dört büyük din gibi. En son olarak bilinen ABD' de bir Kiliselerinin ve yaklaşık 1.2 milyon üyelerinin olduğu bilinmekledir.

Lucifer, Beelzebub, Leviathan ve Zazael gibi isimler ile tanımlanan Şeytan' ın çeşitli sembolleri bulunmaktadır. Fakat sembollerin en önemlisi Pentagram adı verilen beş uçlu yıldızı, kollarını açmış bir adam olarak ifade etmek mümkündür. Satanizmi benimseyen ve sempati duyan şahıslar inanılanın aksine canlı ve cansız alemde yegane gücün şeytanda değil kendilerinde olduğuna inanırlar bir kişinin ne kadar çok hazlarını başkalarını rahatsız etmedin yaşarsa şeytana o kadar yakın olunacağına ve derecesinin de o alanda büyük olacağına Şeytana yakın olanların ise gene inanılanın aksine öbür alemde cehennemde kitaplarda geçenlere göre bir nevi boşluk. bu boşlukta yalnız kalınmıycana inanılır.

Ayrıca LAVEY "SATANİZMİN TEMEL İLKELERİ" isimleriyle yazdığı kitabında şeytanı tanımlamış ve onun müsamahayı, realiteyi, duru ve temiz bilgeliği, nezaket ve kibarlığı temsil etliğini söylemiştir.Burada LAVEY' in şeytanı sevimli hale getirme uğraşısı açıkça hissediliyor. O, kötülüğün ve şerrin kaynağı olarak bilinen şeytana, sadece iltifat etmiş ve onu bir günah keçisi olaktan kurtarmaya calışmıştır çünkü ona göre insanın kendi şeytanı kendisidir yani iradesini kullana bilme yetisi güçlü kimseler ve gerçekleri görebilen insanları kasıt etmiştir. LAVEY Şeytana sadece güzel olan şeyleri layık görmemiş, bazı olumsuzlukları da nispet etmiştir. O nazik olduğu yerde aşırı serttir, hoş gördüğü anda baş kaldırıcı ve asidir. LAVEY, etrafındakilere; Allah' ın iyi Şeytanın kötü olduğunu dikte eden bir çevrede yetiştiklerini, iyi ve kötüyü, insanların kendi amaçlarına uydurup kullandıkları, .Doğmatik terimler olduğunu söylemektedir.Şeytan bu seçim gücünün sembolüdür.Sadece ayırım yapabilenlere ve anlayış gösterebilenlere ait olabilceni düşünür
darkice666
darkice666
serif
serif

Erkek

(6) Geri: satanistim diyen okusn

Mesaj tarafından NAH3T-X Paz Ağus. 10, 2008 3:08 pm

ehhe oux dun bunu msn de bea tartsmıstık furkan osge falan ayinı ne saman duzenlıyoruz? (+++ ayın sonu ölümler furkandan ücretsiz (+++
NAH3T-X
NAH3T-X
Admin
Admin

Kadın

https://nahetrock.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Misafir Paz Ağus. 10, 2008 3:18 pm

aaa siz satanst misinz xD brrr korktum ama X) X)...

Misafir
Misafir

Mesaj tarafından NaH3T_Y Paz Ağus. 10, 2008 3:31 pm

aman sen sen ol o gruptan uzak dur ben hala çözemedim ne olduklarını biraz sadist gördüm ben ne olur ne olmaz dimi afro study Twisted Evil lol!
NaH3T_Y
NaH3T_Y
Admin
Admin

Erkek

Mesaj tarafından __DaRk__ Paz Ağus. 10, 2008 6:25 pm

haa dunku satanit muhabbeti güzeldi yha herkes ortaya bişey atıoda öle böle söle Very Happy Very Happy nooblar sizi gidi....

ain sonrası ölüm itina ile yapılır... hemde kısa bi süre için ücretsiz...

tuby nın dedigi gibi... itina ile... temiz calısırım ben Very Happy Very Happy
__DaRk__
__DaRk__
moderatör
moderatör

Erkek
Lakap : DaRk

Mesaj tarafından NAH3T-X Paz Ağus. 10, 2008 6:29 pm

ehhe eeed en temizindendir bilirim hatta kanlarımız boşa gitmesin die içecek cnum benim cok düsüncelidir (+++

, satanistim diyen okusn 98133
NAH3T-X
NAH3T-X
Admin
Admin

Kadın

Mesaj tarafından darkice666 Paz Ağus. 10, 2008 8:51 pm

ben sadistim saten onda bi sorun yok siz bi ist gelin düzenleriz bizim cafede sorun olmazxD (ciddiyim bu arada) Twisted Evil
darkice666
darkice666
serif
serif

Erkek

Mesaj tarafından NAH3T-X Ptsi Ağus. 11, 2008 9:09 am

ehhe dmm QuJm*** bu ain işi ei oLr (+++ furkan gidios mu (+++
/sen ii sadistLerdensin senin gbİ sadiste can kurban (+++ /
satanistim diyen okusn 833689 satanistim diyen okusn 98133
NAH3T-X
NAH3T-X
Admin
Admin

Kadın

Mesaj tarafından __DaRk__ Ptsi Ağus. 11, 2008 12:00 pm

gelmemi be.. bensiz olurmu.... ben olmasam kım guldurcek sizi orda Very Happy Razz ain sonrası kim kesecek Very Happy Very Happy
__DaRk__
__DaRk__
moderatör
moderatör

Erkek
Lakap : DaRk