NAH3TrOCK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» mezar taşları
[ÇiLekeŞLe GüzeL ßi RöPorTaJj..=)) ] EmptyPaz Tem. 05, 2009 12:35 pm tarafından NAH3T-X

» FUTBOL
[ÇiLekeŞLe GüzeL ßi RöPorTaJj..=)) ] EmptyCuma Mart 20, 2009 6:58 pm tarafından sairmblackq

» ögrenci marşı ve osmanlıda internet
[ÇiLekeŞLe GüzeL ßi RöPorTaJj..=)) ] EmptyÇarş. Mart 18, 2009 7:25 pm tarafından sairmblackq

» msnden kız isteme
[ÇiLekeŞLe GüzeL ßi RöPorTaJj..=)) ] EmptyÇarş. Mart 18, 2009 7:05 pm tarafından sairmblackq

» (:SATIŞIN SIRRI
[ÇiLekeŞLe GüzeL ßi RöPorTaJj..=)) ] EmptyÇarş. Mart 18, 2009 6:49 pm tarafından sairmblackq

» karızmayı dagıtanlar
[ÇiLekeŞLe GüzeL ßi RöPorTaJj..=)) ] EmptyÇarş. Mart 18, 2009 6:47 pm tarafından sairmblackq

» öldüren_saç_modası
[ÇiLekeŞLe GüzeL ßi RöPorTaJj..=)) ] EmptyCuma Ara. 19, 2008 8:43 pm tarafından darkice666

» istanbulun trafik kuralları
[ÇiLekeŞLe GüzeL ßi RöPorTaJj..=)) ] EmptyPaz Kas. 23, 2008 4:29 pm tarafından sairmblackq

» ilkokul küfürleri
[ÇiLekeŞLe GüzeL ßi RöPorTaJj..=)) ] EmptyCuma Kas. 21, 2008 4:05 pm tarafından sairmblackq

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
İp
İstatistikler

[ÇiLekeŞLe GüzeL ßi RöPorTaJj..=)) ]

4 posters

(6) [ÇiLekeŞLe GüzeL ßi RöPorTaJj..=)) ]

Mesaj tarafından [.åÑqëL.] Çarş. Haz. 18, 2008 3:55 pm

KÜNYE
Görkem Karabudak(Vokal) 25.07.1984
Ali Şimşek(Gitar) 10.02.1980
Cumhur Avcıl(Davul) 28.10.1981
Sedat Oğuzsoy(Bas Gitar) 27.01.1980

Sormadan olmaz; isim neden "Çilekeş"? Çok mu dertliydiniz?
Ali: Hiçbir özel sebebi yok. Ben "Çilekeş olsun mu?" dedim, onlarda "Olsun" dediler. Denk geldi ama müzikal anlamda biraz daha içimizdekilerin dışa vurumunun hüzünlü olmasıyla bir alakası olabilir.

Rock sound'unda müzik daha ön planda olur genelde ama sizde sözler de kendini gösteriyor... Yeri gelmişken, sözler kime ait?
Görkem: Sözleri bu albümde Ali ve ben yazdık ama öyle denk geldiği için. Kimin aklına bir şey gelirse onu değerlendiriyoruz. Sözler hepimizin ortak dertlerini ifade ediyor.

Ankara'daki Limon Bar yıllarınız nasıldı?
Ali: Bir buçuk sene kadar çaldık. İstanbul'da falan yok böyle tarz bir yer. Bar programı gibi değil de, konser gibi geçer oradaki programlar. okul gibiydi bizim için. Kapandı şimdi. Hüzünlü oldu hatta kapanışı da, biz çaldık son gecesinde de... Manga vardı o zamanlar. Beraber çalardık onlarla.

Manga ile çok fazla anılıyorsunuz... Acaba Ankara yıllarınızdan mı ileri geliyor bu durum?
Görkem: Beş sene önce de Duman ve Mor ve Ötesi'nin birlikte anılması kadar doğal. Onlarla olan ilişkilerimiz tamamen dostane.

Daha albümünüz çıkmadan, Candan Erçetin ve Beyaz gibi ağır toplarla, Fanta Gençlik Festivali kapsamında Türkiye turnesine çıktınız... Sizi beğenerek izliyor, dinlemek istiyorlardı ama albüm yoktu ortada...
Görkem: Cesaretliydik belki de. Neler yapacağımızla ilgili bayağı kafamız karışıktı başlarda ama çok güzel toparladık. Pek çok şehirde bulunduk; Aydın, Erzurum, Trabzon, Adana... Konserlerimizin hepsi inanılmazdı.

Nasıl kabul gördünüz peki turneye?
Ali: Önceki sene Fanta'nın genç yetenekler yarışmasını kazanmıştık. Sağ olsunlar uygun gömüşler. Bizim için çok iyi oldu.

Albümde sanatçı desteği de almışsınız, Aylin Aslım, Burak Gürpınar gibi isimler var. Ayrıca Fuat'la olan düetiniz de çok başarılı olmuş.
Ali: Birilerinin bunu söylemesi gerekiyordu çünkü o parça cidden muhteşem oldu.

Sanki sizin gruptan biri gibi. Parçayı ilk dinlerken "Aa, rap de söylüyorlarmış" dedirtti bana...
Ali: Düet gibi olmadı aslında. Zaten görüştüğümüz bir arkadaşımızdı. O da bizden biri gibi.
Cumhur: Burak'la da ben düet yaptım. Türkiye'de daha önce yapılmamış bir şey, ilk defa konuk sanatçı olarak bir davulcu geliyor.

Burak zaten iyilik meleği şeklinde dolaşıyor gruptan gruba...
Cumhur: Evet, "Kürar" parçasının sonuna akustik davul çaldı, çok da güzel oldu.

Fuat'la taptığınız "Gözaltı" düetinde sözü geçen Adil ve Cem kim bu arada?
Ali: Adil Soydan bizim Limon'dan bir arkadaşımızdı. Orada bir gece olay çıktı ve kendisini kaybettik ama hakikaten pisi pisine gitti. Cem de aslında bizim yapımcımızın kardeşiydi. O da saçma sapan bir sebepten gitti. Kavga bile yoktu ortada. Vuruldu.

Parçalar arasında sanki bir bağlantı var. Özellikle 2, 3, 4 arasında... yoksa bana mı öyle geliyor?
Görkem: Yurt dışında böyle örnekler var, alternatif tarzda. Doğrudur, "Y.O.K." ile "Çilekeş", "Gözaltı" ile "Kürar" bağlanıyor. "Yeniden" ve "Kendimden Geriye" bağlanıyor.

Aaaaa yanılmamışım!!!
Görkem: Tabiiiii.... Özellikle yaptık. Hatta ben fabrikaya gidip bu bağlamaları yapabilmek için adamların başında durdum, saniyelerini ayarladım.

Kürar ne demek peki?
Ali: Yerlilerin savaş aracı olarak kullandıkları boruları vardır ok attıkları, o borudan çıkan okun zehri.

Hangi yerliler?
Ali: Kızılderililer diyebiliriz.

Klip ne zaman gelecek?
Görkem: Her an çekebiliriz. Ağustos sonunda yayına girecek bir aksilik olmazsa. Y.O.K.'a çekeceğiz.

Ekşi Sözlük'te yazılanlar doğrultusunda soruyorum bu soruyu... "Canlı performanslarınızda; eğlenmeyeni dövme eğilimindeymişsiniz" doğru mu?
Ali: O yazan arkadaşın güzelliği...
Görkem: Belki sahnedeki yüz ifadelerimizden öyle düşünmüşlerdir ama biz sadece eğlenmek için oradayız. yoksa zorla kimseyi eğlendireceğiz diye bir şey yok.
Sedat: Müziğimiz, hüznün yanına ciddi anlamda agresiyon da barındırıyor. Sonuçta sahnede de bir asabilik durumu oluyor. Biz sahnedeyken bizimle eğlenen bir kitle gördüğümüzde gaza geliyoruz. Karşılıklı bir etkileşim söz konusu. Eğlenmeyeni dövmüyoruz ama eğlenmeyenler olursa performansımız olumsuz etkilenebiliyor.
Görkem: Bence o arkadaş çok eğlendiği için yazmış.
Cumhur: Ben de; "O kadar iyi bir performans sergiliyorlar ki, eğlenmeyeni dövmek lazım" gibi algılamışım soruyu...
Ali: Çok hümanistsin be abi!!

Sitenizdeki linklerde neden diğer gruplar yer alıyor? Manga, mor ve Ötesi, Deja-vu, eski Kurban...
Ali: Çünkü; görüştüğümüz insanlar.

Onlar da aynını yapıyorlar mı?
Ali: Bilmiyorum ama çok da mühim değil.

Güzel bir jest olmuş!
Ali: Yok, aslında jestlik bir durum da değil, yurt dışında bunun çok örnekleri var, zaten yapılan şey bu. Birbirimize bir şekilde destek olmamız gerekiyor diye düşünüyoruz.

Albüm kapağındaki imge nedir?
Ali: O Çilekeş işte.

Sanki sigara dumanından çıkan kadın silueti gibi geldi bana...
Ali: Kadın vücuduysa haberimiz yok ama şık bir şey oldu.
Sedat: Biraz feminen bir duruşu var.
Cumhur: Bana öyle gelmedi.
Görkem: Özellikle yağılmış bir şey değil.

11. parçadan sonraki atraksiyon nasıl gelişti? Sesleriniz kayda alınmış... Planlı mı? Dinleyenler fark edememiş olabilir, yakalayanlar olmuş mu?
Sedat: "Gözaltı" parçası için aralarda çilekeş diye bağırmamız gerekiyordu. Biz dördümüz stüdyoya girdik. Hiçbirimiz ne olduğunun farkında değildik Prodüktörümüz her şeyi kaydettiği için bize sürpriz oldu.

Ali sen miydin küfreden?
Ali: Herkes etti ama...

En çok senin sesin çıkmış... Evet, evet tanıdım şimdi o sesi...
Görkem: Daha o kısaltılmış hali. Günün birinde anı fişi olarak çıkabilir karşımıza, hiç de şaşırmayız!

Yakalayanlar oldu mu benim gibi?
Ali: Yakalayanlar var hatta "dan" diye net'e yazanlar var... Ama sen dergiye yazdıktan sonra kişi sayısında artış olur herhalde!
[.åÑqëL.]
[.åÑqëL.]
AcEmİ-NaHeT
AcEmİ-NaHeT

Kadın
Lakap : yOk =))

(6) [[GcK-£rAYy]]

Mesaj tarafından [[..GcK£rayyy..]] Çarş. Haz. 18, 2008 4:51 pm

bızı bılgındrdıgın ıcın saolsssınn :]

[[..GcK£rayyy..]]
serif
serif

Erkek
Lakap : [[GıCıK]]

(6) Geri: [ÇiLekeŞLe GüzeL ßi RöPorTaJj..=)) ]

Mesaj tarafından [.åÑqëL.] Cuma Haz. 20, 2008 12:40 pm

Rica edrm Cnmm x]
[.åÑqëL.]
[.åÑqëL.]
AcEmİ-NaHeT
AcEmİ-NaHeT

Kadın

Mesaj tarafından [[..GcK£rayyy..]] Cuma Haz. 20, 2008 4:25 pm

ricayaa gerek yooqq

[[..GcK£rayyy..]]
serif
serif

Erkek

Mesaj tarafından NAH3T-X Cuma Haz. 20, 2008 4:41 pm

huri cok thxxxxx... guseL paylasımın ıcın.....
:öbbbbbb:
NAH3T-X
NAH3T-X
Admin
Admin

Kadın

https://nahetrock.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından [[..GcK£rayyy..]] Cuma Haz. 20, 2008 4:42 pm

fazla teskkur etme sonra sıtede tepemıze cıkar :]:] yok yok yaa sakaa paylasımlarını esrgemez bızden dımı Huri

En son ^^..GcK-eM..^^ tarafından Perş. Tem. 31, 2008 2:15 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

[[..GcK£rayyy..]]
serif
serif

Erkek

Mesaj tarafından [.åÑqëL.] Cuma Haz. 20, 2008 4:48 pm

NAH3T-X demiş ki:huri cok thxxxxx... guseL paylasımın ıcın.....
:öbbbbbb:
Rica edrmm Cnmm...:):)
[.åÑqëL.]
[.åÑqëL.]
AcEmİ-NaHeT
AcEmİ-NaHeT

Kadın

Mesaj tarafından [.åÑqëL.] Cuma Haz. 20, 2008 4:48 pm

[[GcK-£rAyY]] demiş ki:fazla teskkur etme sonra sıtede tepemıze cıkar :]:] yok yok yaa sakaa paylasımlarını esrgemez bızden dımı Huri
ßak Sennn:D esrgememm daßyy ßea:D
[.åÑqëL.]
[.åÑqëL.]
AcEmİ-NaHeT
AcEmİ-NaHeT

Kadın

Mesaj tarafından [[..GcK£rayyy..]] Cuma Haz. 20, 2008 4:51 pm

ayıp oluyo amaa hurıyeee :]:] esırgeme esırgemee sen bounce [ÇiLekeŞLe GüzeL ßi RöPorTaJj..=)) ] 476886

[[..GcK£rayyy..]]
serif
serif

Erkek

Mesaj tarafından --_* caShFet * _-- Salı Tem. 29, 2008 3:58 pm

pAylsAİM İCin SaOLLL ..
--_* caShFet * _--
--_* caShFet * _--
moderatör
moderatör